پس از اینکه شما نصب ویندوز سرور ۲۰۱۶ را با موفقیت به پایان می رسانید ، حساب کاربری Administrator به عنوان یک حساب Local پیش فرض ایجاد می شود. این

حساب کاربری بالاترین سطح دسترسی را برای مدیریت ویندوز سرور ۲۰۱۶ در اختیار شما قرار می دهد. باید بدانید که با این حساب کاربری با اینکه سطح دسترسی بالایی دارد شما برخی از نرم افزارها را به دلیل مسائل امنیتی نمی توانید اجرا کنید ، در نتیجه نیاز به یک حساب کاربری Local دیگر دارید.

ساخت یک حساب کاربری محلی در ویندوز سرور ۲۰۱۶ به مانند دیگر نسخه های ویندوز پیچیده نبوده و بسیار سریع و ساده می باشد. در ابتدا بر روی دکمه Start کلیک راست نموده و از منوی باز شده Computer Management را انتخاب نمایید.

در پنجره باز شده ، در سمت چپ مطابق شکل زیر بر روی Local Users & Groups کلیک نمایید و آنرا باز کنید. در لیست درختی باز شده بر روی Users کلیک راست نمایید و New User را انتخاب کنید.

در پنجره باز شده اطلاعات درخواستی را وارد نموده و فقط بخاطر داشته باشید که تیک گزینه Password never expire را حتما انتخاب نمایید. در پایان بر روی Create کلیک کنید تا حساب شما ایجاد شود.

پس از ساخت حساب خود وارد قسمت Groups  شوید.

بر روی Administrators دابل کلیک کنید تا پنجرا آن باز شود. در پنجره باز شده بر روی دکمه Add… کلیک کنید و نام کاربری را که قبلا ایجاد کرده اید وارد نموده و پس از انتخاب آن بر روی OK کلیک کنید تا به لیست اضافه شود. در پنجره Administrators نیز بر روی OK کلیک کنید.

در پایان از اکانت administrator خود sign out نمایید و با اکانت جدیدی که ایجاد کرده اید به ویندوز سرور خود لاگین کنید. اکنون شما می توانید برنامه هایی را که اجازه اجرای آن را با اکانت administrator نداشته اید با این اکانت اجرا نمایید.

فرهاد شریفیان – کاربر شبکه

نظر شما!!