خطای ۴۰۴ زمانی اتفاق می افتد که شما سعی دارید تا از یک صفحه وب بازدید کنید که آن صفحه وجود ندارد. اما گاهی اوقات این مشکل مربوط به خود وبسایت می باشد که در این حالت شما باید مجددا سعی کنید. گاهی اوقات نیز مشکل از وبسایت نبوده و شما باید یکسری موارد را برای رفع این مشکل بررسی کنید.

وب سایت ها به شکلهای مختلف از خطای ۴۰۴ استفاده می کنند و آن را نمایش می دهند :

  • ۴۰۴
  • ۴۰۴ Resource not found
  • Error 404
  • HTTP 404
  • ۴۰۴ Not Found

تمامی موارد ذکر شده در بالا همگی یک معنی را میدهند.

حالا بیایید با هم مواردی را که ممکن است در حل این مشکل به ما کمک کنند با یکدیگر بررسی کنیم.

 

صفحه وب خود را Refresh کنید.

گاهی اوقات ممکن است با یکبار Refresh کردن صفحه وب خود به آسانی این مشکل را حل کنید. بیشتر مرورگرهای اینترنت با فشردن کلید F5 این کار را انجام خواهند داد.اغلب اوقات این مشکل با Refresh کردن حل نمی شود ، اما امتحان کردن آن فقط چند ثانیه طول می کشد.

خطای 404

آدرس صفحه وب خود را مجددا بررسی کنید.

اگر شما آدرس صفحه وب مورد نظر را خودتان بطور دستی در قسمت آدرس بار مروگر وارد کرده اید ممکن است که در وارد کردن آن اشتباه کرده باشید. در نتیجه بهتر است آدرس وارد شده را یکبار بررسی کنید.

خطای 404

حافظه Cache مرورگر خود را پاک کنید.

گاهی اوقات ممکن است که صفحه وب مورد نظر شما با این خطا در حافظه مرورگر Cache شده باشد. در چنین حالتی زمانیکه شما صفحه را فراخوانی می کنید صفحه اصلی لود نمی شود. بهتر است که یکبار حافظه کش مرورگر خود را پاک کرده و مجددا صفحه وب مورد نظر را فراخوانی کنید.

خطای 404

سرور DNS خود را تغییر دهید.

اگر مشاهده نمودید که وبسایت مورد نظر در آدرس های متعددی خطای ۴۰۴ را به شما نشان می دهد ، ممکن است که ISP شما دسترسی به آن وب سایت را مسدود کرده باشد و یا اینکه سرور DNS آن ISP بدرستی کار نکند. در چنین زمانی بهتر است که شما سرور DNS خود را تغییر دهید و مجددا سعی نمایید.

با مدیر وبسایت تماس بگیرید.

اگر هیچکدام از راه حل های بالا برای شما کارساز نشد ، آخرین گزینه تماس با مدیر و یا مسئولین وبسایت مورد نظر می باشد. اطلاعات تماس را در وبسایت جستجو کنید و دلایل لود نشدن صفحه مورد نظر از آنها جویا شوید.

فرهاد شریفیان – کاربر شبکه

 

نظر شما!!