یکی از خطاهایی که ممکن است شما هنگام کار با اینترنت و سایت های اینترنتی با آن مواجه شوید، خطای ۵۰۳ Service unavailable می باشد. این خطا هنگامی رخ می دهد که یک وب سرور بطور موقت امکان ارائه درخواستی که از آن شده است را ندارد. این خطا تقریبا همیشه از سمت خود وب سرور می باشد و کاری از سمت کاربر ساخته نیست. با این حال ما در اینجا قصد داریم چند روش را امتحان کنیم تا مطمئن شویم که این خطا از سمت ما نیست.

در ابتدا بیایید کمی با خطای ۵۰۳ Service unavailable آشنا شویم. همانطور که گفتیم خطای شماره ۵۰۳ نشانگر این است که وب سرور بطور موقت امکان ارائه درخواست خواسته شده از سمت ما را ندارد. ممکن است دسترسی شما به این وب سرور بطور مستقیم باشد یا وب سرور دیگری که با روشی متفاوت به آن دسترسی دارید. دلایل بسیاری ممکن است باعث بوجود آمدن این خطا باشد، اما دو دلیل عمده وجود دارد : اول اینکه ممکن است درخواست های بسیاری به سمت وب سرور رفته باشد و وب سرور توانایی پاسخ به همه آنها را ندارد، دلیل دوم انجام تعمیرات نگهداری بر روی وب سرور است.

خطای 503

خطای ۵۰۳ کاملا با خطای ۵۰۰ متفاوت است. خطای شماره ۵۰۰ زمانی رخ می دهد که واقعا یک مسئله ای مانع از رسیدن درخواست شما به سرور می شود در حالیکه در خطای ۵۰۳ سرور بخوبی کار می کند و می تواند درخواست شما را پردازش کند اما در نحوه بازگرداندن آن به مشکل برمیخورد.

خطای ۵۰۳ به شکل های متفاوتی نمایش داده می شود:

  • ۵۰۳ Error
  • ۵۰۳ Service unavailable
  • HTTP Error 503
  • HTTP 503
  • Error 503 Service unavailable

مهمترین چیز در اینجا این است که شما بخاطر داشته باشید خطای شماره ۵۰۳ ، خطایی از سمت سرور می باشد. بدین معنی که مسئله ای که اجازه نمی دهد تا شما به وب سایت مورد نظر دسترسی داشته باشید از سمت سرور است نه در داخل کامپیوتر یا دستگاه شما.

با تمام مواردی که در بالا عنوان شد، ما چند راه را به شما پیشنهاد می کنیم که در خصوص برطرف کردن خطای شماره ۵۰۳ انجام دهید.

صفحه مورد نظر خود را Refresh کنید.

همانطور که گفتیم خطای ۵۰۳ یک خطای موقت است، پس ممکن است این خطا برطرف شده باشد. بهتر است صفحه وب مورد نظر خود را Refresh کنید. در اکثر مرورگرها کلید F5 عملیات Refresh را انجام می دهد.

بررسی کنید ببینید این سایت برای افراد دیگر نیز خارج از دسترس است.

گاهی اوقات ممکن است که مشکل در نوع برقراری ارتباط شما باشد. بهتر است که سایت یا صفحه مورد نظر خود را با افراد دیگر مورد بررسی قرار دهید که آیا این سایت یا صفحه از دسترس آنها نیز خارج است.

با مدیر سایت تماس بگیرید.

یکی دیگر از راهها برقراری ارتباط با مدیر وب سایت مورد نظر می باشد. اطلاعات تماس را پیدا کنید و در خصوص اینکه چرا سایت از دسترس خارج است با آنها مکاتبه کنید.

 

نظر شما!!