شاید برای شما پیش آمده است که هنگام کار با ویندوز ۱۰ ، ناگهان صفحه نمایش شما به رنگ سیاه و سفید و یا همان خاکستری تبدیل می شود (همانند شکل زیر). در چنین حالت هایی شما متوجه دلیل موضوع نشده و برای حل این مشکل کامپیوتر خود را ریست می کنید.

همچنین ممکن است شما برای حل این مشکل اقدام به روزرسانی درایور کارت گرافیک خود نمایید ، اما باز هم تغییری مشاهده نخواهید کرد. خوشبختانه راه حل این موضوع سریع و آسان بوده و نیازی نیست که شما اقدام به ریست کردن ویندوز ۱۰ خود نمایید.

راه حل : غیرفعال کردن Windows 10 Color Filters

برای غیرفعال کردن این موضوع مطابق تصاویر زیر عمل کنید. ابتدا وارد قسمت تنظیمات ( Settings ) ویندوز ۱۰ خود شوید. سپس Ease of Access را انتخاب کنید.

در پنجره باز شده از ستون سمت چپ گزینه Color & high contrast را انتخاب نمایید.

پس از وارد شدن به قسمت Color & high contrast ، در قسمت سمت راست به دنبال ” Apply color filter” بگردید و آن را در حالت off قرار دهید.

بدین ترتیب شما این مشکل را حل نموده و آن را غیرفعال می کنید.

چرا این تغییر رنگ اتفاق می افتد؟

اتفاق افتادن این تغییر رنگ دلیل خاصی ندارد و تنها با فشردن همزمان کلیدهای ” Windows + CTRL + C” رخ می دهد. شما با این کار حالت خاکستری را فعال می کنید. باید بدانید که این حالت برای افرادی طراحی شده است که مشکل دید دارند و با استفاده از این قابلیت می توانند فیلتر رنگی موزد نظر خود را فعال کنند.

 

49 دیدگاه برای “سیاه و سفید شدن صفحه نمایش در ویندوز ۱۰”

  1. فاتحی

    خیلی متشکرم

نظر شما!!