از عملکرد تلفن همراه آیفون خود خسته شده اید؟ برنامه ها را به کندی اجرا می کند؟ در اینجا ما همراه شما هستیم تا با روش هایی به شما نشان دهیم که آیفون کند خود را بهبود بخشیده و سرعت عملکرد آن را افزایش دهید. اینکه یک تلفن همراه پس از مدتی عملکرد آن کند شود یک مسئله طبیعی و یک مشکل رایج است. اما روش هایی برای بیرون آمدن از این وضعیت وجود دارند.

۱- بررسی کنید که آیا iOS شما بروز می باشد.

اولین پیشنهاد ما این است که بررسی کنید آخرین بروزرسانی سیستم عامل iOS خود را دریافت کرده اید. این کار در رفع مشکلات و بهبود عملکرد تلفن همراه iPhone به شما کمک می کند. اما کمی صبر کنید، عجله نکنید چون این کار در واقع یک استراتژی عالی برای تلفن های جدید است، در تلفن های قدیمی تر ممکن است بروز رسانی برعکس عمل کرده و موجب کند شدن دستگاه شما شود. اپل ادعا کرده است که نسخه iOS12 که در پاییز منتشر خواهد شد حتی هنگام نصب بر روی دستگاه های قدیمی نیز باعث افزایش سرعت آنها خواهد گردید.

حالا وقت ان است که با رفتن به مسیر Settings سپس گزینه General و بعد از آن Software Update بررسی کنید که آیا تلفن همراه شما بروز می باشد.

۲- تمام برنامه های باز بر روی تلفن همراه خود را ببندید.

اگر سیستم عامل تلفن همراه آیفون شما بروز باشد، نوبت آن است که چندین راه ساده را با هم امتحان کنیم. اولین راه بستن تمام برنامه های غیرضروری بر روی iPhone شما است. بر روی دکمه Home گوشی آیفون خود دوبار ضربه بزنید تا برنامه های در حال اجرا را مشاهده کنید. حالا شروع به بستن آن برنامه نمایید.

بهبود سرعت آیفون

۳- آیفون خود را مجددا راه اندازی (ریست) کنید.

یکی دیگر از راه هایی که موجب می شود تا سرعت عملکرد آیفون شما بیشتر شود، راه اندازی مجدد آن می باشد. پس آیفون خود را ریست کرده و منتظر بمانید تا مجددا راه اندازی شود. شما نباید این کار را بیش از حد انجام دهید، فقط این چرخه ای که بوجود می آید ممکن است تا باعث شود کمی iOS تکان بخورد ما ان را انجام می دهیم.

۴- حذف برنامه ها

یکی دیگر از موارد کند شدن آیفون شما کمبود فضای خالی بر روی آیفون می باشد. یک راه سریع برای آزاد کردن فضای تلفن همراه پاک کردن چند برنامه غیر ضروری و قدیمی است.

ابتدا باید به مسیر Settings سپس General و بعد از آن Storage & iCloud Usage رفته و گزینه Manage Storage را انتخاب کنید. حالا لیستی از برنامه ها و فضای مورد نظر آیفون خود را مشاهده می کنید. در اینجا می توانید برنامه هایی که نیازی به آنها ندارید را پاک کرده و حذف کنید.

بهبود سرعت آیفون

هدف خود را برای داشتن حداقل ۱ گیگابایت فضای آزاد قرار دهید.

۵- کوکی ها و داده های مرورگر Safari خود را پاک کنید.

پاک کردن کوکی ها و داده های ذخیره شده در مرورگر Safari نیز به بهبود سرعت iPhone کمک می کند. به قسمت تنظیمات تلفن همراه خود رفته و برنامه Safari را باز کنید. با انتخاب گزینه Clear History and Website Data اطلاعات مرورگر Safari خود را پاک کنید.

بهبود سرعت آیفون

نظر شما!!