بسیار کار سختی است که دستگاه Canary را در یک رده محصولات تعریف کنیم. آیا Canary یک دستگاه IP Camera می باشد؟ درسته ، اما این دستگاه علاوه بر خصوصیات امنیتی که برای منزل شما به ارمغان می آورد ، کیفیت هوای منزل شما را نیز کنترل می کند.

می توان گفت که Canary یکی از اولین دستگاه های می باشد که در حوزه و فضای امنیت خانه شما ایجاد شده است و در این خصوص با قابلیت هایی که دارد می توان آن را یک دستگاه چند منظوره عنوان کرد. از رقبای Canary می توان دستگاه هایی نظیر :  iControl Networks ،  Piper، Guardzilla را نام برد.

سازنده های این دستگاه سعی بر این داشته اند تا بتوانند دستگاهی را روانه بازار کنند که بتواند تمامی جنبه های یک خانه را تحت پوشش قرار دهد ، مانند حتی اینکه چه کسی از در وارد یا خارج می شود.

canary-all-in-one-home-security-device-3

خصوصیات دوربین امنیتی Canary

باید گفت که دوربین Canary براحی می تواند یک زاویه گسترده و وسیع از فضای جلوی خود را تحت پوشش قرار دهد. باید بدانید هرکجا که تصمیم گرفته اید تا این دستگاه را قرار دهید باید در یک سطح صاف مثلا بر روی یک میز و … باشد چرا که دوربین Canary برای قرار گرفتن در سطوح شیب دار هیچگونه تنظیماتی نداشته و باید فقط آن را بر روی سطوح صاف بگذارید.

به منظور تامین یک دید گسترده و وسیع از فضای اتاق ، لنز دوربین Canary طوری طراحی شده است که دارای یک انحنای خاص بوده ، اصطلاحا “Fisheye” گفته می شود و براحتی می تواند اکثر جزئیات را با زاویه دید باز تحت پوشش قرار دهد. وضوح تصاویر در این دوربین با رزولوشن ۱۰۸۰p می باشد و فوکوس آن ثابت است. زمانیکه آن را در حالت Night-Vision قرار می دهید ، نسبت به دوربین های دیگر با وضوح بسیاری خوبی تصاویر را در تاریکی و نور کم پوشش می دهد.

کیفیت صدا

کیفیت صدای ضبط شده را بنظر خوب می رسد ، هر چند که در این حالت ممکن است صدای هوای محیط اطرف نیز مانند یک نویز وجود داشته باشد. البته این نویز هیچگونه تاثیری بر وضوح صدا نداشته و اصوات مورد نظر بخوبی قابل شنیدن می باشند. در یک جمع بندی کلی ضبط صدا برای این چنین سیستم هایی خوب بوده و قابل قبول است.

canary-all-in-one-home-security-device-review-1024x1024

مجهز به سیستم Geofence

از قابلیت های بسیار عالی این دستگاه عملکرد آن بر اساس موقعیت مکانی برای وظایف مختلف می باشد. این دستگاه با تلفن همراه شما یکپارچه شده و می تواند از موقعیت مکانی شما آگاه شود. بدین صورت که زمانیکه شما از منزل خارج می شوید ، بعنوان دستیار شما نسبت به حوادث و اتفاقات و یا حرکت هایی که ممکن است در منزل شما رخ دهد حساسیت نشان میدهد و شما را آگاه می کند. به محض اینکه شما وارد خانه شوید ، به دلیل اینکه از موقعیت شما آگاه می شود از حالت هشدار خارج می گردد. همچنین شما می توانید چندین گوشی موبایل را به آن معرفی کرده تا در صورت لزوم موقعیت چند نفر مثلا اعضای خانواده را بررسی نماید.

ارسال هشدار و تماس های اورژانسی

با اینکه Canary مجهز به آژیر و خصوصیات تشخیص حرکت می باشد ، اما هیچگاه حتی زمانیکه حرکتی را تشخیص دهد صدای آژیر را ایجاد نمی کند. Canary از طریق اَپ به شما تشخصی یک حرکت را اعلام می کند و شما آن را بر روی صفحه موبایل خود مشاهده می کنید ، در زیر صفحه دو Option ظاهر می گردد. “Sound Siren” and “Emergency Call”. گزینه Sound Siren می تواند از راه دور یک صدای آژیر را ایجاد کند و بوسیله گزینه Emergency Call شما می توانید با شماره هایی که از قبل تعریف کرده اید تماس برقرار کنید. 

کمک به سلامتی محیط خانه

دستگاه امنیتی Canary شامل سنسورهایی می باشد که بوسیله آنها کیفیت هوای داخل خانه را ارزیابی می کند. البته این خصوصیت دستگاه متاسفانه هنوز بطور کامل اجرایی و قابل استفاده نشده است. همچنین دارای قابلیت های خیلی بالایی نیست. فقط از طریق اَپ برنامه شما می توانید یکسری نمودارها را مشاهده کرده و یک سری اعلان ها نیز برای شما به نمایش در می آورد.

جمع بندی

بطور کلی اگر درباره این دستگاه خوب فکر کنیم و خصوصیات آن را مورد ارزیابی قرار دهیم می توان آن را یک دستگاه امنیتی با خصوصیات خوب و قابل قبول برای خانه دانست.دوربین آن که دارای یک زاویه باز گسترده می باشد از خصوصیات خوبی برخوردار است و کیفیت ضبط صدای آن نیز در این سطح قابل قبول می باشد.اما درباره قابلیت “نظارت بر سلامتی خانه” نمی توان آن را یک دستگاه توانمند و توسعه یافته معرفی کرد.

نظر شما!!