احتمالا تاکنون برای همگی شما پیش آمده است که ویندوز ۱۰ شما گاهی مواقع مصرف پردازش یا همان CPU بالایی دارد. در برخی از ویندوز ها ۱۰ سرویسی تحت عنوان Service Host : Local System همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید باعث می شود تا لود CPU شما افزایش شود. این امر موجب پایین آمدن کارآیی سیستم شما خواهد شد. در این آموزش شما با نحوه برطرف کردن مصرف CPU بالا در ویندوز ۱۰ آشنا خواهید شد.

برطرف کردن مصرف CPU بالا

برای برطرف کردن این مشکل باید به سراغ سرویسی تحت عنوان SuperFetch برویم. این سرویس در سیستم عامل کامپیوترهایی که از هاردهای قدیمی استفاده می کنند فعال می باشد. در حالیکه سیستم هایی که از هارد درایوهای SSD استفاده می کنند این سرویس در آنها فعال نمی باشد. پس برای حل مشکل مصرف CPU بالا پیشنهاد می شود که سرویس SuperFetch را غیرفعال کنیم.

ابتدا در Start Menu ویندوز ۱۰ خود عبارت Services را جستجو کرده و بر روی آن کلیک کنید تا پنجره مرتبط با سرویس های ویندوز باز شود.

برطرف کردن مصرف CPU بالا

بعد از باز شدن پنجره سرویس ها به دنبال سرویسی تحت نام SuperFetch باشید. آن را یافته و بر روی آن دوبار کلیک کنید تا پنجره تنظیمات این سرویس باز شود. مطابق شکل زیر ابتدا این سرویس را Disable نموده و سپس آن را Stop نمایید.

برطرف کردن مصرف CPU بالا

پس از اتمام کار و کلیک کردن بر روی دکمه OK پیشنهاد می شود بعد از غیرفعال کردن این سرویس کامپیوتر خود را یکبار Restart نمایید. باید بدانید که غیرفعال کردن سرویس SuperFetch یک راه ایده آل نمی باشد و اگر این سرویس بتواند بدرستی بر روی سیستم شما کار کند در عملکرد سیستم شما تاثیر بسزایی خواهد داشت. امیدوارم که مایکروسافت در آینده مشکل این سرویس را حل نماید.

 

فرهاد شریفیان – کاربر شبکه

 

نظر شما!!