ویندوز ۱۰ برخلاف ویندوز ۷ شما را برای نصب آنتی ویروس به زحمت نمی اندازد. ویندوز ۱۰ همانند ویندوز ۸ یک آنتی ویروس که ما آن را با نام Windows Defender می شناسیم بر روی خود بصورت پیش فرض بهمراه دارد. اما براستی استفاده از Windows Defender برای محافظت از کامپیوتر ما کافی می باشد؟

آنتی ویروس Windows Defender در اصل با نام Microsoft Security Essentials بود که در روزهای آخر ویندوز ۷ عرضه شد. باید این آنتی ویروس را جداگانه دانلود می کردید و بر روی ویندوز ۷ خود بصورت کاملا رایگان نصب می نمودید. بسیاری از مردم بر این باور هستند که Windows Defender قدرت لازم را نداشته و حتما باید یک آنتی ویروس جداگانه را بر روی ویندوز ۱۰ خود نصب نمایند و این یک راه ایمن برای حفاظت در برابر ویروس ها و باج افزارها می باشد.

پیشنهاد ما به شما این است که این مقاله را تا انتها بخوانید و کمی صبور باشید تا بدانید چرا بجای اینکه در خرید یک آنتی ویروس و نصب آن بر روی سیستم خود باشید بهتر است تا از ترکیب Windows Defender و نرم افزار Malwarebytes استفاده کنید.

امروزه دیگر نوشتن ویروس به سبک قدیم توسط توسعه دهنده گان آنها تقریبا متوقف شده است و آنها بیشتر به سمت باج افزارهای روی آورده اند. این را بدانید که Windows Defender را اگر همیشه آپدیت نگاه دارید در برابر تمامی ویروس ها عکس العمل خوبی از خود نشان می دهد و بخوبی کامپیوتر شما را تمیز نگاه می دارد. در کنار Windows Defender برای مقابله با تروجان ها یکی از بهترین ابزارهای رایگان Malwarebytes می باشد. یک ابزار قدرتمند و کاربردی برای مقابله با انواع بافزارها و باج افزارها که حفاظتی بسیار عالی با سیستم ضد ویروس خود برای کامپیوتر شخصی شما انجام می دهد.

اما در اینجا می خواهم یک نکته مهم را به شما بگویم و آن این است که آنتی ویروس ها و آنتی تروجان ها همانند نرم افزارهایی که به شما معرفی شد تنها یک خط دفاعی برای حفاظت از اطلاعات شما می باشند و در کنار آنها هوشمند بودن خود شما هم یک ضرورت می باشد. شما در حالیکه از یک آنتی ویروس قدرتمند در کنار یک آنتی تروجان قدرتمند باید استفاده کنید، این نکته را از یاد نبرید که خود شما هم باید در بسیاری موارد دقت داشته باشید. اینکه چه ایمیل هایی را باز کنید، چه وسایل جانبی ذخیره سازی را متصل کنید و چگونه از آنها استفاده کنید و بسیاری موارد دیگر.

در اینجا می خواهیم به یک سوال پاسخ دهیم و آن این است که آیا واقعا Windows Defender یک آنتی ویروس خوب است؟

آنتی ویروس Windows Defender بهمراه نصب ویندوز ۱۰ برای شما نصب می شود. بطور اتوماتیک کامپیوتر و فایل های شما را اسکن کرده و بطور اتوماتیک آخرین بروزرسانی ها را دریافت می کند. دارای یک اینترفیس گرافیکی برای مدیریت به شکل زیر می باشد. بر روی سرعت سیستم شما تاثیر نگذاشته و باعث کندی آن نمی شود. برای یک مدت زمان کوتاهی این آنتی ویروس از دیگر آنتی ویرس ها عقب افتاد و عملکرد مناسبی نداشت، به اندازه ای بد شده بود که ما آن را توصیه نمی کردیم اما هم اکنون خیلی بهتر شده و عملکرد مناسبی دارد.

Windows Defender

بنابراین بطور خلاصه : جواب ما مثبت است، بله Windows Defender خوب است. اما فقط دقت کنید که در کنار آن از یک نرم افزار antimalware نیز استفاده کنید.

در اینجا ما لینک صفحه رسمی مقایسه آنتی ویروس های مختلف را برای شما قرار داده ایم. تمامی این آنتی ویروس ها بر روی ویندوز ۱۰ نصب شده و تست شده اند. در این صفحه شما می توانید مشاهده کنید که Windows Defender امتیازات خوبی را نسبت به دیگر آنتی ویروس ها کسب کرده است. برای مشاهده این صفحه ارزیابی آنتی ویروس ها اینجا را کلیک کنید.

 

ترجمه و تدوین : فرهاد شریفیان

 

نظر شما!!