هوش تجاری یا BI که مخفف Business Intelligence می باشد، مجموعه ای از فرآیندها، معماری و تکنولوژی می باشد که برای تبدیل دیتای شما به اطلاعات مفهوم و معنی دار و قابل فهم است. BI تاثیر کاملا مستقیمی در تصمیمات استراتژیک، تاکتیکی و عملیاتی یک سازمان دارد. از تصمیم گیری در مسائل مالی، فروش، منابع انسانی و بسیاری موارد دیگر.

دانلود کتاب آموزش Power BI

برای پیاده سازی هوش تجازی یا همان BI ابزارهای تجزیه و تحلیل متفاوتی وجود دارند که به تجزیه و تحلیل دیتای شما پرداخته و برای شما گزارش ها، خلاصه ها، نقشه ها و نمودارهایی بصورت داشبود و در یک نگاه تهیه می کنند. که در این داشبورد شما اطلاعات دقیقی از سازمان خود را می توانید بدست آورید.

power bi

یکی از نرم افزارهای قدرتمند در این زمنیه، نرم افزار Microsoft Power BI محصول کمپانی مایکروسافت می باشد. نرم افزار Power BI یک ابزار و راه حل جامع برای تحلیل و نمایش دیتای شما می باشد. به کمک این نرم افزار می توانید به صدها منبع داده خود به فرمت ها و شکل های مختلف متصل شوید و آنها را در یک داشبورد جامع و کامل داشته باشید.

در این ویدئو آموزشی که توسط وب سایت کاربر شبکه و به زبان فارسی تهیه شده است، شما در ابتدا با مفاهیم و ساختار BI آشنا می شوید و سپس به سراغ نرم افزار Power BI خواهیم رفت.

مشاهده آنلاین:

نظر شما!!